Janine Verduin
Janine Verduin werkt als psycholoog in een genderteam en begeleidt daar jongeren en volwassenen bij psychologenpraktijk de Vaart. Zij is opgeleid tot leerkracht humanistisch vormingsonderwijs basisonderwijs, maatschappelijk werker en dienstverlener, klinische psychologoog en is momenteel als psycholoog in opleiding tot GZ- psycholoog. Daarnaast geeft ze presentaties over (trans)genderzorg via internationale gendercongressen (WPATH).
Leestips van Janine Verduin:
Verduin wenst zowel ouders als hun trans kinderen twee inspirerende boeken toe. Deze boeken kunnen ze misschien troosten, verzachten en bekrachtigen tijdens hun ontdekkingsreis door het leven.
- Grote panda en kleine draak van James Norbury. Dit verhaal neemt je mee op een reis van twee vrienden. Ze verdwalen regelmatig tijdens hun (levens)reis, maar doen daardoor vele ontdekkingen over het leven. Het boek gaat over leven in het hier-en-nu, het verdragen van onzekerheden en kracht vinden om moeilijkheden die het leven biedt aan te kunnen.
- De jongen, de mol, de vos en het paard van Charlie Mackesy. Het verhaal vertelt over het ontstaan van een vriendschap tussen een jongen, een wijze mol, een bedachtzame vos en een krachtig paard. Ieder met hun eigen kwaliteiten. De boodschap van de auteur is waardevol.
Foto v.l.n.r.: Dies van Reemst, Janine Verduin en Eline Janssen